Jeśli chcesz spróbować szablonowej kuchni polskiej, przestań kalkulować własne kalorie. Zwyczajowe posiłki są niezmiernie obfite i często zawierają sporo mięsa. Wystarczy niemniej jednak spróbować jedynie odrobinę, by odkryć, że są ściśle mówiąc smaczne oraz godne paru kęsów więcej. Najbardziej rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma istotnymi artykułami jakie spożywają na co dzień jest chleb i lokalna kiełbasa.

tradycyjna polska kuchnia Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, lecz kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, żeby nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w różne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z fenomenalnego chleba i apetycznych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest cały czas wzbogacane o pionierskie smaki, nieraz nawet egzotyczne.

Jakich artykułów nie może zabraknąć w standardowej lokalnej kuchni?

Restaurants near Main Market Square

W najwyższym stopniu zwykłymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół oraz przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub też pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest odpowiednim uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz wspomaga strawić dania.

Skąd polska kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała detale ze swoimi sąsiadami, można w niej również odkryć de facto przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Dziś polskie menu bez ustanku się zmienia, pod wpływem przeróżnych, od czasu do czasu egzotycznych potraw.
•    Oprócz szablonowych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować też w wegetariańskich bufetach, i w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Na koniec – jaka jest tradycyjna polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smakowita i w pewnych momentach straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dziś z łatwością odszukać wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy sztampowych potraw i perfekcyjne polskie napoje oraz upajać się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.