Wyjątkowa restauracja z włoskim jedzeniem
Pragniesz dobrze zjeść? Pośród licznych możliwości, które proponuje europejska sztuka kulinarna na szczególną uwagę zasługuje kuchnia włoska. Z jakiego powodu? Przede wszystkim dlatego, że kuchnia włoska to mnogość smaków, połączeń oraz spora dawka zdrowia.

Charakterystyczne włoskie potrawy

Typowemu Polakowi restauracja włoska, łączy się prawie zawsze z makaronem i pizzą i czasem z owocami morza. Podczas gdy włoskie gotowanie to również takie przysmaki jak dojrzałe sery czy oliwki.

Popularne jedzenie włoskie

Pasty to baza włoskiej kuchni. We Włoszech gotuje się makarony w dziesiątkach form. W zasadzie niełatwo wymyśleć składniki których nie da się dołączyć do makaronu. Restaurants near Main Market Square Ryby, dodatki mięsne i rożnorodne przyprawy, sprawiają, że makarony nie są w stanie się znudzić.

Następnym typowym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch tylko ze starożytnej Grecji. Znana jest jednakże jako włoska potrawa. Dobra pizza włoska powinna mieć cienkie ciasto oraz mała ilość składników. Najpopularniejsza wersja pizzy to margharita z mozarellą. Krucha pizza to rozkosz podniebienia, ale również spora ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być „fit”.

Włoskie potrawy to znacznie więcej niż jedynie pizza i makaron. To też risotto, tortellini, piada oraz szeroki wybór deserów – np. granita czy panna cotta. Odwiedzając restaurację włoską nie można nie spróbować wina czy wspaniałych serów- ricotty, mascarpone i grana padano.
Zobacz film