Jakim sposobem wybrać perfekcyjny box (kufer ) samochodowy
Choć sezon urlopowy już dawno przeminął to tak faktycznie każda pora jest korzystna na to aby zażyć trochę wypoczynku oraz zrobić sobie kilka dni wolnego. Kiedy wyruszamy na wycieczkę z rodziną nieraz zdarza się, że ciężko jest ulokować wszystkie rzeczy w bagażniku. W takim wypadku warto jest zainwestować w box samochodowy, innymi słowy doczepiany na dachu samochodu dodatkowy bagażnik. Jednakowoż nasuwa się pytanie, czym należy się kierować przy tego typu zakupie? Jaki kufer samochodowy kupić, żeby radować się spokojną i wygodną jazdą oraz być przekonanym o bezpieczeństwie swojego bagażu? O tym poniżej.

boxy dachowe Northline

Właściwy wybór samochodowego kufra

Ażeby box samochodowy był udanym kupnem, którego nie będziemy żałować trzeba wziąć pod szczególną uwagę kilka znaczących aspektów z nim związanych.

•    Dostosowanie do samochodu
•    Bezpieczeństwo
•    Waga
•    Dogodna cena

Koncentrując się na pierwszym punkcie wypada ogłosić, że nie każdy bagażnik można zintegrować z dowolnym typem samochodu w takim razie najpierw trzeba się dowiedzieć czy te szczegóły będą ze sobą współgrać. Poprawnym rozwiązaniem jest bagażnik uniwersalny. Bezpieczeństwo jest drugim i bodaj najważniejszym punktem- box powinien posiadać blokadę przed włamaniem, a w dodatku warto jest wiedzieć, co się z nim dzieje w chwili ewentualnej kolizji.

Jeżeli gra toczy się o wagę kufra, przed zakupem należałoby dowiedzieć się jaki jest maksymalny udźwig samochodu. Następny aspekt to cena- boxy mają swoje udogodnienia za które trzeba dopłacać. Jeżeli nie zależy nam na tego rodzaju dodatkach to kupmy taniej, lecz postawmy na solidną firmę.