Najważniejszym z globalnych przeszkód w lwiej części miast w naszym kraju jest infrastruktura drogowa. Polskie województwa nie są dostosowane do tak ogromnego natężenia ruchu, jaki powstał przez zwiększenie się liczby samochodów na polskich drogach. Dlatego jedną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju które musi podjąć niemalże każda gmina jest inwestycja w transport i komunikację. Nawierzchnie drogowe i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, który da przestrzeń na to by zwiększyć wygodę mieszkańców a także poprawi całokształt infrastruktury miasta.

Wśród innych miast, inwestycje komunikacyjne jakie realizuje Kraków silnie się wyróżniają. Krakowianie w plebiscycie opowiedzieli się za budową metra, ale zanim ono powstanie, w komunikację autobusową i tramwajową i nawierzchnie drogowe potrzeba zainwestować dużo środków . Spośród ważniejszych inwestycji trzeba wymienić:
w pełni elektryczną siatkę autobusów – pierwszą w kraju,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec PKP wraz z galerią handlową.
Poza tym, w planach miasto przewiduje budowę przynajmniej kilka nowoczesnych dróg dojazdowych między już istniejącymi drogami oraz remonty istniejących połączeń autobusowych oraz dróg dojazdowych.
Mieszkańcy napraw nie znoszą – problemy w komunikacji i dojazdach do biur przeszkadzają w codziennym życiu. Trzeba jednak pamiętać, że bez inwestycji infrastruktura nie może się poprawić i by było wygodniej, wymagać trzeba wytrwałości. Kraków centrum konferencyjne
Inwestycje w rozwój transportu to nie jedynie nowe drogi, ale również doskonalszej jakości nawierzchnia jezdni, która będzie lepsza i odporna. (jednym z takich wzorów jest odporna na ścieranie powierzchnia jezdni na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto potrzebuje jeszcze wielu zmian i inwestycji, aby poruszało się po mieście dobrze. Zarówno autem, ale również komunikacją miejską. Ale widać jasno, że wszystko jest na świetnej trasie do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu naprawdę miło i przyjemnie.