Wśród licznych miast w kraju, miasto Kraków wyróżnia się zarówno w temacie sztuki i rozrywki, ale też na wielu odmiennych obszarach. Staje się obszarem przyjemnym do mieszkania. Przekształcenia, które dotknęły miasto w niedawnych okresach dają poczucie, że Kraków rzeczywiście pnie się do przodu.
Pomocne przekształcenia w mieście.
Co godnego pochwały wypracowano w przeciągu ostatniego czasu? Ilość udogodnień i inwestycji jest spora. Bardzo pomogły w tej materii dotacje EU, z których miasto niemało czerpie. Szybkie akcje w obszarze uzyskiwania dofinansowania sprawiły, że małopolska uzupełniła się o świeże drogi, nowoczesne pojazdy w taborze komunikacji miejskiej, oraz nowe obiekty konferencyjno – sportowe.
Niemałe innowacje nie są widoczne dla typowego Krakusa. Nie oznacza to mimo wszystko, że nie funkcjonują. Zazwyczaj nie interesują nas fakty, które nie są bezpośrednio z nami połączone. Statystycznemu obywatelowi miasta wydaje się, że w mieście niewiele się wykonuje. Natomiast Kraków rozrasta się z każdym dniem. Programy naprawcze w obszarze zarządzania odpadami, tworzeniu i unowocześnianiu sieci wodociągowej, stawianie ekranów akustycznych to jedynie niektóre zmiany, jakie umożliwiają mieszkańcom pełniej i bardziej komfortowo funkcjonować. Miasto zmienia się również pod kątem opcji kulturalnych. Potencjał miasta rośnie za pomocą takich obiektów jak: Kraków Arena czy stadion Cracovia. takie inwestycje przyciągają przyjezdnych do przyjazdu.
Zapoczątkowane przez radnych projekty nie tyczą się jedynie samego centrum miasta, ale też są połączone z całym regionem. Wobec tego lepiej nie utyskiwać tylko zauważyć zmiany w które obrósł Kraków.
Kolejne miesiące – o ile będzie możliwość zachowania szybkości innowacji – umożliwią Krakowowi zostać zachwycającą metropolia.
przyszłość Krakowa